About

The World Hotel Awards by Booked.com.pl were established with the goal of providing traveller with lists of the best value for money accommodation in any destination worldwide.

Our awards are given after measuring and calculating a value for money score to generate lists for any destination.

To do this we:

 • Aggregate data from 18 global and local review sites.
 • Analyse more than 3 billion guest reviews for 300,000-plus accommodation types and categories.
 • Use an algorithm that measures the value score. The score is based on the level of customer satisfaction in the type of accommodation compared to the price you pay. This then allows us to list the best, highly recommended and recommended accommodation in every category.

The awards apply to any type of accommodation, from hotels to villas and apartments. Accommodation is awarded at a country, regional and city or specific destination level for accommodation type, theme and star rating.

The Best, Highly Recommended, and Recommended accommodation is awarded.

How we judge?

The aggregation process

The judging process begins with the collection of actual guest reviews made throughout the calendar year – from January 1 to December 31. Then the percentage of guests that rated the accommodation favourably be it “good”, “very good” or “excellent” are found.

Reviews are measured and combined depending on destination.

Other factors are considered in individual categories – for example when selecting the winners, finalists, highly recommended and recommended hotels in the “romantic” category, reviews left by couples are more influential.

 • We take the percentage of travellers who recommend accommodation at a country, regional and city or specific destination level for accommodation type, theme and star rating.
 • The accommodation rating is then compared with the average rating for accommodation at the same destination.
 • The accommodation’s average price per night for two people is then compared with the average price for the destination. The average price by destination is calculated across 2, 3 and 4-star hotels.
 • The final rating and price scores are then used to calculate the value score.

Benefits for travellers

The value score awarded to accommodation gives travellers assurance that the properties listed offer the best value for money in any destination.


Benefits for travellers

Best, Highly Recommended and Recommended accommodation will be automatically given a hotel award badge and presented with a certificate.

 • Showcase your success.
 • Stand out from your competitors.
 • Attract more guests.
 • Display your success via special badges tailor-made to be displayed on your hotel’s website.

Polityka prywatności

Wstęp
W Booked.com.pl rozumiemy, jak wielkie znaczenie ma dla Ciebie prywatność, i zdajemy sobie sprawę, iż dokonanie każdej rezerwacji online jest przejawem zaufania z Twojej strony.
Bardzo doceniamy zaufanie, jakim nas obdarzasz, korzystając z usług Booked.com.pl. W związku z tym zobowiązujemy się do ochrony gromadzenia, wykorzystywania i ujawniania danych osobowych, które nam przekazujesz.
Szanujemy Twoje prawo do prywatności i przetwarzamy wyłącznie te dane osobowe, które nam przekazujesz, zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych.

Niniejsza Polityka prywatności opisuje, jakie informacje o Tobie możemy gromadzić, w jaki sposób możemy to robić i jak wykorzystywać, komu możemy je udostępniać i jaki możesz mieć na to wpływ. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z niniejszą Polityką prywatności i naszymi Warunkami i zasadami. Uzyskując dostęp i korzystając z Booked.com.pl, potwierdzasz, że przeczytałeś i zrozumiałeś niniejszą Politykę prywatności, akceptujesz i zgadzasz się na opisane w niej warunki użytkowania (a także wykorzystanie i ujawnianie Twoich danych osobowych). Jeśli nie zgadzasz się z niniejszymi zasadami, powinieneś zaprzestać korzystania z naszych usług lub unikać dostępu do tej strony.

Od czasu do czasu możemy zmieniać i aktualizować niniejsze zasady, aby dostosować się do zmian w prawie i/lub naszych procedurach gromadzenia i wykorzystywania danych osobowych. Zmiany te zostaną opublikowane w niniejszej Polityce prywatności. W związku z tym zachęcamy do okresowego zapoznawania się z aktualną wersją dokumentu.

Dane karty kredytowej
Informacje dotyczące Twojej karty kredytowej są wysyłane do nas za pośrednictwem bezpiecznego serwera. Korzystamy z najnowszej, najbezpieczniejszej technologii, szyfrującej wszystkie dane osobowe oraz dane kart kredytowych. Informacje przekazane nam podczas procesu rezerwacji są chronione protokołem Secure Socket Layer (SSL).
Nasz serwis rezerwacji jest zgodny z certyfikacją PCI DSS, która jest standardem bezpieczeństwa informacji. Stworzono ją w celu zwiększenia kontroli nad danymi posiadaczy kart i zmniejszenia liczby oszustw związanych z kartami płatniczymi. Jest stosowana przez MasterCard, Visa, American Express itp.

Jakiego typu dane osobowe gromadzimy?
Zbieramy dane osobowe, które przekazujesz, wchodząc na naszą stronę. Mogą one zawierać imię i nazwisko, adres, numer telefonu, dane karty kredytowej, adres e-mail, nazwę i lokalizację zarezerwowanego mieszkania, a także/lub długość pobytu. Dodatkowo, korzystając z Booked.com.pl, nawet jeśli nie dokonujesz rezerwacji, możemy zbierać takie informacje jak Twój adres IP, położenie geograficzne, narodowość, preferencje wyszukiwania, typ przeglądarki, z której korzystasz, informacje o systemie operacyjnym komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych i stronach, które zostały Ci wcześniej pokazane. Jeśli dokonujesz rezerwacji za pomocą urządzenia mobilnego, możemy również użyć danych identyfikujących Twoje urządzenie, jego ustawienia oraz położenie geograficzne.

Informacje o osobach trzecich
When you make a reservation for someone else through our Website, we will ask personal information about that person. You should get the permission of other individuals before providing us with their personal details, as any access to view their information will be available only by entering your booking number and PIN-code on My bookings page.

How do we use your information?
Przekazywane informacje są używane wyłącznie w następujących celach:

 • opracowanie rezerwacji online, aby zapewnić obsługę na najwyższym poziomie;

 • weryfikacja tożsamości;

 • przeprowadzanie analiz rynkowych i udoskonalanie naszej strony internetowej;

 • poinformowanie wybranego przez Ciebie hotelu o tym, że właśnie dokonałeś rezerwacji, oraz jej potwierdzenie;

 • świadczenie zamówionych przez Ciebie usług;

 • wysyłanie do Ciebie potwierdzenia rezerwacji noclegu i jego aktualizacja;

 • umożliwienie naszym pracownikom Działu Obsługi Klienta udzielenia Ci pomocy.

Przekazywanie danych osobowych

 • Korzystamy z usług zewnętrznych usługodawców, którzy w naszym imieniu przetwarzają dane osobowe. W swojej pracy są oni związani klauzulami poufności i nie mogą wykorzystywać danych osobowych użytkownika w celach innych niż określone przez Booked.com.pl.

 • Dostawcy usług płatniczych i (inne) instytucje finansowe: W przypadku gdy klient, który dokonał rezerwacji, lub właściciel karty kredytowej, której użyto podczas procesu rezerwacji, zażąda obciążenia zwrotnego, musimy udostępnić pewne szczegóły dotyczące rezerwacji dostawcom usług płatniczych i odpowiednim instytucjom finansowym. Może to również obejmować kopię potwierdzenia rezerwacji lub adres IP użyty podczas procesu rezerwacji. Możemy też udostępniać informacje odpowiednim instytucjom finansowym, jeśli uznamy to za bezwzględnie konieczne do wykrywania oszustw i zapobiegania im.

 • Kompetentne władze administracyjne: Udostępniamy dane osobowe organom ścigania, o ile jest to wymagane przez prawo lub jest absolutnie niezbędne do zapobiegania, wykrywania lub karania czynów przestępczych i oszustw lub jeśli jesteśmy do tego prawnie zobowiązani. W przypadku konieczności ochrony naszych praw i majątku lub praw i majątku naszych partnerów biznesowych możemy przekazać dane osobowe właściwym organom.

Aby zakończyć rezerwację, przekazujemy odpowiednie dane rezerwacji do obiektu noclegowego, w którym planujesz pobyt. W zależności od rezerwacji i od obiektu może to być Twoje imię i nazwisko, dane kontaktowe i płatnicze, nazwiska osób towarzyszących oraz wszelkie preferencje lub inne informacje określone podczas rezerwacji. Jeśli masz pytania dotyczące zakwaterowania, możemy skontaktować się z hotelem i poprosić go o rozpatrzenie Twojego wniosku. Jeżeli płatność nie zostanie dokonana w trakcie procesu rezerwacji za pośrednictwem strony Booked.com.pl, przekażemy dane Twojej karty kredytowej do obiektu noclegowego w celu dalszej obsługi (zakładając, że podałeś nam niezbędne informacje podczas procesu rezerwacji). W przypadku sporów związanych z rezerwacją możemy przekazać przedstawicielom obiektu noclegowego informacje odnoszące się do procesu rezerwacji. Może to obejmować kopię potwierdzenia rezerwacji jako dowód dokonania rezerwacji.

Informacje automatycznie zbierane na Twoim komputerze.
Automatycznie rejestrujemy informacje o Twoim komputerze, kiedy wchodzisz na naszą stronę. Na przykład rejestrujemy Twój adres IP, typ przeglądarki (Firefox, Safari lub Internet Explorer) oraz stronę odwiedzoną przed przeglądaniem naszej witryny. Możemy również zbierać dane dotyczące Twojej aktywności online, takie jak wcześniejsze przeglądanie informacji o podróżach i dokonanych rezerwacjach. Zbieramy ww. informacje w celu przeciwdziałania oszustwom i zapewnienia skuteczniejszej obsługi serwisu.

Prawo do kontroli danych osobowych
Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych, użytkownik ma prawo do wglądu w dotyczące go dane i może się dowiedzieć, w jakim zakresie są wykorzystywane. Może też zażądać ich usunięcia, kontaktując się z naszym działem obsługi klienta.

 • Aby uzyskać dostęp do informacji, które posiadamy o Tobie, w każdej chwili możesz wysłać do nas odpowiednie zapytanie (adres poczty elektronicznej znajduje się poniżej). W temacie prosimy zaznaczyć „Wniosek o udostępnienie danych osobowych” i wpisać w wiadomości imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz kopię dokumentu potwierdzającego tożsamość (np. dowód osobisty lub paszport), abyśmy mogli zweryfikować Twoją tożsamość.

 • Jeśli nie zgadzasz się z jakimkolwiek oświadczeniem wymienionym w tym dokumencie, w każdej chwili możesz zażądać usunięcia swoich danych osobowych (i/lub innych osób wymienionych podczas rezerwacji) z naszego systemu. W tym celu prosimy o wysłanie do nas e-maila z wpisanym tematem: „Wniosek o usunięcie danych osobowych”.

Kto ponosi odpowiedzialność za przetwarzanie danych i jak się z nami skontaktować?
Spółka z o.o. Ciliara Trading Limited, która została utworzona zgodnie z prawem cypryjskim, kontroluje przetwarzanie danych osobowych na zasadach opisanych w niniejszym dokumencie.

Dane kontaktowe
Booked.com.pl to internetowy system rezerwacyjny stworzony przez prężnie rozwijającą się europejską firmę Ciliara Trading Limited, która jest spółką z o.o. założoną zgodnie z przepisami Cypru. Nr VAT CY 10157423i.

Jeśli masz sugestie lub uwagi dotyczące niniejszego dokumentu, prosimy o kontakt: e-mail: customer.service@Booked.com.pl tel.: +44 (0)20 3026 5047.

Warunki i zasady

Wstęp
Niniejsze warunki i zasady mogą być od czasu do czasu aktualizowane i mają zastosowanie do wszystkich usług świadczonych bezpośrednio lub pośrednio (przez dostawców usług hotelowych) i dostępnych online, przy użyciu komputerów prywatnych, laptopów, komputerów stacjonarnych lub urządzeń mobilnych. Uzyskując dostęp do naszej strony internetowej (w tym wersji mobilnej) i/lub dokonując rezerwacji, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zaakceptowałeś poniższe warunki i zasady.
Dokonując rezerwacji, potwierdzasz, iż rozumiesz ich treść i zgadzasz się być nimi prawnie związany.

Strona internetowa, jej treść i infrastruktura oraz serwis rezerwacyjny są własnością Booked.com.pl. Są obsługiwane przez Booked.com.pl i przeznaczone wyłącznie do użytku osobistego, niekomercyjnego (B2C), zgodnie z warunkami i zasadami określonymi poniżej. Współpraca z dostawcami usług hotelowych jest regulowana przez szczególne przepisy dla stosunków biznesowych (B2B), odrębne od niniejszych warunków. Należy pamiętać, że dostawcy usług hotelowych mogą posiadać swoje własne warunki korzystania, dostępu i dokonania rezerwacji, informować o ich użyciu oraz wymagać ich akceptacji. Zasady określone przez dostawców usług hotelowych mogą się różnić i zawierać pewne zastrzeżenia i ograniczenia.

Definicje
„Booked.com.pl”, „my”, „nas” lub „nasz” oznaczają internetowy system rezerwacji hotelowych Booked.com.pl, obsługiwany przez prężnie rozwijającą się europejską firmę Ciliara Trading Limited sp. z o.o., utworzoną na podstawie prawa cypryjskiego. Nr VAT CY 10157423i. Nasz system daje możliwość znalezienia i rezerwacji noclegu w trybie online. Opisując dostępne na miejscu udogodnienia, korzystamy z informacji udzielonych przez obiekty noclegowe. Dokładamy wszelkich starań, aby były one dokładne i aktualne, aczkolwiek nie jesteśmy w stanie zagwarantować ich absolutnej poprawności. Odniesienia do „Ciebie” i „Twojego” odnoszą się do Ciebie, naszego klienta.

„Strona internetowa” oznacza stronę internetową (w tym wersję mobilną), na której udostępniana jest usługa rezerwacji, która jest własnością, jest kontrolowana, zarządzana, utrzymywana i/lub hostowana przez Booked.com.pl.

„Zakwaterowanie”" oznacza różne produkty i usługi turystyczne, które możesz zamówić, kupić, wynająć, zarezerwować oraz za które możesz zapłacić dostawcom usług hotelowych.

„Dostawca usług hotelowych” oznacza profesjonalnego dostawcę usług noclegowych i wszelkich innych produktów lub usług turystycznych dostępnych do rezerwacji na naszej stronie internetowej (B2B / B2C).

„Usługa Rezerwacji” oznacza zakup online, zamówienie (wspomaganą) płatność lub usługę rezerwacji, które oferuje lub udostępnia Booked.com.pl, odnosząc się do licznych produktów i usług udostępnianych przez dostawców usług hotelowych.

„Rezerwacja” oznacza zamówienie, zakup, opłatę lub rezerwację zakwaterowania.

Zakres i charakter świadczonych usług
Na naszej stronie internetowej udostępniamy platformę, za pośrednictwem której dostawcy usług hotelowych mogą oferować zakup, rezerwację i wynajem produktów i usług. Użytkownicy z kolei mogą tych ofert szukać, porównywać je, zamawiać, rezerwować, kupować i za nie płacić (np. usługa rezerwacji). Fakt korzystania z usługi rezerwacji (np. dokonując rezerwacji usługi turystycznej poprzez usługę rezerwacji) prowadzi ku prawnie wiążącym zobowiązaniom wobec dostawcy usług hotelowych, którego ofertę rezerwujesz.

W momencie gdy zaczynasz proces rezerwacji, działamy wyłącznie jako pośrednik między Tobą a dostawcą usług hotelowych, przekazując odpowiednie szczegóły Twojej rezerwacji do odpowiedniego dostawcy i wysyłając Ci wiadomość potwierdzającą w jego imieniu. Booked.com.pl nie sprzedaje, nie wynajmuje, nie oferuje żadnych produktów ani usług (turystycznych).

Świadcząc usługi rezerwacyjne, prezentujemy informacje otrzymane przez dostawców usług hotelowych. Dokładamy wszelkich starań, aby były one dokładne i aktualne, aczkolwiek nie jesteśmy w stanie zagwarantować ich absolutnej dokładności, zupełności i poprawności. Nie ponosimy odpowiedzialności za błędy (w tym błędy merytoryczne i językowe), przerwy (tymczasowe i/lub częściowe) w funkcjonowaniu serwisu spowodowane awarią, naprawą i aktualizacją naszej strony, za niedokładne, mylące lub nieprawdziwe informacje lub ich brak. Każdy dostawca usług hotelowych ponosi odpowiedzialność za dokładność, zupełność i poprawność informacji (w tym opłat/cen, zasad i warunków oraz dostępności usług) wyświetlanych na naszej stronie. Booked.com.pl nie stanowi i nie powinien być traktowany jako rekomendacja lub wskaźnik jakości poziomu usług, kwalifikacji lub oceny któregokolwiek z dostawców usług hotelowych (lub udostępnianych przez niego udogodnień, produktów lub usług).

Nasza usługa rezerwacji jest dostępna wyłącznie do użytku osobistego i niekomercyjnego. W związku z tym nie wolno Ci odsprzedawać, umieszczać na innych stronach deep linków, używać, kopiować, używać programów do przeszukiwania zawartości stron (np. spider, scrape), wyświetlać, pobierać lub rozpowszechniać żadnych treści lub informacji, oprogramowania, rezerwacji, produktów lub usług dostępnych na naszej stronie, w celach komercyjnych lub konkurencyjnych.

Ceny i dopasowanie cenowe
Ceny oferowane przez dostawców usług hotelowych i wyświetlane na naszej stronie są wysoce konkurencyjne. W przypadku niepojawienia się lub anulowania rezerwacji dostawca usług hotelowych może Cię obciążyć obowiązkowymi opłatami i podatkami (w tym podatkiem turystycznym/miejskim).

Wszystkie ceny na stronie Booked.com.pl oznaczają całkowity koszt pokoju za wszystkie dni pobytu, o ile nie zaznaczono inaczej. Prosimy zauważyć, iż dostawcy usług hotelowych zastrzegają sobie prawo do zmiany cen. My z kolei posługujemy się cenami, które otrzymaliśmy od dostawców usług hotelowych i które są ważne w wybranym przez Ciebie terminie za konkretny pokój. Prosimy też o sprawdzanie szczegółów, aby mieć pewność, jakie usługi są wliczone w cenę, a które wymagają dodatkowych opłat.

Czasami dostawcy usług hotelowych zamieszczają na naszej stronie promocyjne oferty w atrakcyjnych cenach, które jednak mogą zawierać pewne ograniczenia, na przykład brak możliwości odwołania rezerwacji i zwrotu pieniędzy. W związku z tym prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami dokonywanej rezerwacji.

Chcemy, aby nasi klienci płacili najniższą możliwą cenę za wybrane produkty i usługi. Jeżeli po dokonaniu rezerwacji na naszej stronie znajdziesz w internecie ofertę na takich samych warunkach za niższą cenę, zwrócimy Ci różnicę zgodnie z aktualnymi warunkami Wyrównujemy ceny. Oferta Wyrównujemy ceny nie dotyczy produktów i usług niezwiązanych z zakwaterowaniem.
Aby otrzymać zwrot pieniędzy, prześlij nam link do strony z niższą ceną w ciągu 24 godzin od momentu dokonania rezerwacji.

Przelicznik walut służy wyłącznie celom informacyjnym i nie może być traktowany w sposób dokładny i wiarygodny; rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Oczywiste błędy i pomyłki (w tym literówki) nie są prawnie wiążące.

Wszystkie oferty specjalne i promocje są przejrzyście oznaczone. Nawet jeśli nie są one oznaczone, nie możesz dochodzić swoich praw w przypadku oczywistych błędów lub pomyłek.

Karta kredytowa lub przelew bankowy
Niektórzy dostawcy usług hotelowych, o ile mają taką możliwość, oferują opłatę rezerwacji (częściowo lub w całości, zależnie od zasad płatności obowiązujących u danego dostawcy) podczas procesu rezerwacji, udostępniając bezpieczne metody płatności online (w zakresie oferowanym przez bank obsługujący kartę klienta). Booked.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za (autoryzowane (w tym domniemane), nieautoryzowane lub niewłaściwe) obciążenia dokonane przez dostawców usług hotelowych i nie jest w stanie odzyskać żadnych płatności dokonanych na ich rzecz za pomocą kart kredytowych (w tym przedpłaty, opłaty w przypadku niepojawienia się i płatnego anulowania rezerwacji).

W niektórych przypadkach Booked.com.pl wspomaga (poprzez podmioty zewnętrzne przetwarzające płatności) płatność za rezerwację (tj. oferuje usługę wspomagania płatności) w imieniu i na rzecz dostawcy usług hotelowych. Płatność jest bezpiecznie przetwarzana z karty kredytowej / debetowej lub konta bankowego na rachunek bankowy dostawcy usług hotelowych za pośrednictwem zewnętrznego procesora przetwarzającego płatności. Wszelkie wspomagane i przekazane przez nas opłaty w imieniu i na rzecz dostawcy usług hotelowych będą w każdym przypadku stanowiły płatność (jej część) ceny rezerwacji wybranej usługi w rozliczeniu końcowym takiej należnej ceny (jej części). Koszty te nie podlegają zwrotowi.

W przypadku niektórych (bezzwrotnych) ofert lub ofert specjalnych dostawcy hotelowi mogą wymagać opłaty kartą kredytową, więc może ona zostać preautoryzowana lub obciążona (czasami bez możliwości zwrotu) po zakończeniu procesu rezerwacji. W związku z tym zachęcamy do dokładnego zapoznania się ze szczegółami rezerwacji wybranego produktu lub usługi przed dokonaniem rezerwacji.

Przedpłata, anulowanie rezerwacji i niepojawienie się w obiekcie
Dokonując rezerwacji, zgadzasz się na warunki anulowania rezerwacji i niepojawienia się w obiekcie aktualnie obowiązujące u konkretnego dostawcy usług hotelowych, a także na wszystkie inne warunki i zasady określone przez tego dostawcę dotyczące pobytu, w tym usług świadczonych i/lub oferowanych w obiekcie. Obowiązujące warunki (dostawy/zakupu/użytkowania/transferu) można uzyskać u odpowiedniego dostawcy. Ogólna polityka anulowania rezerwacji i niedojazdów obowiązująca u każdego dostawcy usług hotelowych jest dostępna na naszej stronie w części z informacjami o dostawcach usług hotelowych, w momencie dokonywania rezerwacji oraz w e-mailu potwierdzającym. Należy pamiętać, że niektórych cen i ofert specjalnych nie można ani zmienić, ani anulować. Dostawca usług hotelowych zastrzega sobie prawo do pobierania obowiązkowych opłat i podatków (w tym podatku turystycznego/miejskiego) w przypadku niepojawienia się lub anulowania rezerwacji. W związku z tym zachęcamy do dokładnego zapoznania się ze szczegółami rezerwacji wybranego produktu lub usługi przed dokonaniem rezerwacji. Należy pamiętać, że rezerwacja, w przypadku której wymagana jest zaliczka lub (całkowita albo częściowa) przedpłata, może zostać anulowana (bez wcześniejszego uprzedzenia i bez wezwania do uregulowania płatności), o ile należna (pozostała) kwota nie może być w całości pobrana w wyznaczonym terminie, zgodnie z aktualnymi zasadami płatności obowiązującymi u dostawcy i dotyczącymi danej rezerwacji. Warunki dotyczące anulowania rezerwacji i przedpłaty mogą się różnić w zależności od kategorii noclegu.

Jeśli chcesz sprawdzić, zmienić lub anulować rezerwację, zawsze możesz skorzystać ze wskazówek znajdujących się w e-mailu potwierdzającym. Należy pamiętać, że w zależności od polityki odwołania rezerwacji obowiązującej u dostawcy usług hotelowych anulowanie rezerwacji/przedpłaty i niedojazdy mogą się wiązać z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat albo możesz nie mieć prawa nawet do częściowego zwrotu przedpłaconej kwoty. W związku z tym zachęcamy do dokładnego zapoznania się ze szczegółami rezerwacji wybranego produktu lub usługi przed dokonaniem rezerwacji. Należy też pamiętać o uregulowaniu ewentualnych dodatkowych płatności w wyznaczonym terminie.

W przypadku późnego przyjazdu lub przybyciu na miejsce dopiero na następny dzień należy poinformować o tym przedstawicieli obiektu noclegowego, aby uniknąć anulowania rezerwacji lub dodatkowych opłat za niedojazd. Można też skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, z przyjemnością przekażemy odpowiednie informacje pracownikom hotelu. Booked.com.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za konsekwencje późnego przyjazdu, anulowania rezerwacji lub opłaty naliczone w związku z niepojawieniem się.

Korespondencja i komunikacja
Dokonując rezerwacji, wyrażasz zgodę na wysłanie pod wskazany adres elektroniczny:

 • e-maila potwierdzającego rezerwację;

 • e-maila przypominającego o niedokończonej rezerwacji, jeśli nie zakończyłeś rezerwacji online;

 • e-maila z prośbą o ocenienie obiektu i wypełnienie naszego formularza, który otrzymasz krótko po zakończeniu pobytu.

Booked.com.pl nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za żadną komunikację z dostawcą usług hotelowych na swojej stronie internetowej lub za jej pośrednictwem. Booked.com.pl nie może gwarantować, że jakakolwiek prośba lub korespondencja zostanie odebrana/przeczytana przez pracowników hotelowych, nie może też gwarantować wykonania warunków wymienionych w tej korespondencji.

Aby zakończyć proces rezerwacji, należy podać poprawny adres e-mail. Nie ponosimy odpowiedzialności za błędy popełnione podczas wpisywania adresów e-mail (nie mamy obowiązku ich weryfikowania), numerów telefonów (komórkowych) i kart kredytowych.

Wszelkie roszczenia i skargi przeciwko Booked.com.pl lub dotyczące usługi rezerwacji muszą być kierowane niezwłocznie, nie później niż w ciągu 30 dni po planowym dniu wykorzystania usługi (np. daty wymeldowania). Wszelkie roszczenia i skargi złożone po upływie 30 dni mogą zostać odrzucone, a strona wnosząca roszczenie traci prawo do wszelkich odszkodowań (z tytułu szkód lub poniesionych kosztów).

Ze względu na ciągłą aktualizację cen i dostępności pokoi zdecydowanie zalecamy tworzenie zrzutów ekranu podczas procesu rezerwacji.

Zrzeczenie się
Booked.com.pl to internetowa platforma podróżnicza. Współpracujemy z ponad 100 dostawcami usług hotelowych, ale Booked.com.pl nie może być postrzegany jako oficjalna strona internetowa żadnego hotelu, apartamentu, hostelu lub innego rodzaju zakwaterowania. Nie ponosimy odpowiedzialności za udogodnienia oferowane przez konkretny hotel, apartament, hostel itp., które mogą być tymczasowo niedostępne, anulowane lub zmienione przez właścicieli obiektu. Renowacja, przeprojektowanie i wszelkie inne utrzymania dokonane przez właścicieli obiektów nie są pod kontrolą Booked.com.pl.

Świadcząc usługi w zakresie rezerwacji, opieramy się na informacjach uzyskanych od dostawców usług hotelowych. Booked.com.pl zapewnia dokładność informacji pojawiających się na stronie i zastrzega sobie prawo do zmiany wyświetlanych informacji w dowolnym czasie i bez powiadomienia. Mimo że dokładamy wszelkich starań w zakresie świadczenia usług, nie możemy sprawdzać poprawności podanych informacji i nie możemy gwarantować ich dokładności, zupełności ani poprawności. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy (w tym błędy merytoryczne i językowe), przerwy (tymczasowe i/lub częściowe) w funkcjonowaniu serwisu spowodowane awarią, naprawą lub aktualizacją strony, a także za niedokładne, mylące lub nieprawdziwe informacje lub ich brak. Każdy dostawca usług hotelowych ponosi odpowiedzialność za dokładność, kompletność i poprawność informacji (w tym opłat/cen, zasad i warunków oraz dostępności usług) wyświetlanych na naszej stronie internetowej. Booked.com.pl nie stanowi i nie powinien być traktowany jako rekomendacja lub wskaźnik jakości poziomu usług, kwalifikacji lub oceny któregokolwiek z dostawców usług hotelowych (lub udostępnianych przez niego udogodnień, produktów lub usług). Booked.com.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za niezgodność oczekiwań klientów z informacjami wyświetlanymi na Booked.com.pl.

Informacje, oprogramowanie, produkty i usługi prezentowane na naszej stronie mogą być niedokładne lub zawierać błędy, w tym błędy cenowe. Booked.com.pl nie gwarantuje poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy lub inne niedokładności związane z informacjami i opisem obiektów noclegowych zamieszczonych na naszej stronie (w tym dotyczące cen, zdjęć, wyposażenia, ogólnych opisów obiektów itp.).

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek komentarze (zdjęcia/recenzje/wiadomości), które zamieszczasz. Nie mamy obowiązku publikowania Twoich komentarzy; zastrzegamy sobie prawo do moderowania komentarzy zamieszczanych na naszej stronie. Dodając zdjęcia/obrazy w naszym systemie (na przykład przy dodawaniu opinii), oświadczasz, że jesteś właścicielem praw autorskich do tych zdjęć/obrazów i nadajesz prawo Booked.com.pl do wykorzystywania przesłanych zdjęć/obrazów na swojej stronie internetowej. Osoba przesyłająca zdjęcia/obrazy ponosi pełną moralną i prawną odpowiedzialność za wszelkie prawne roszczenia zgłaszane przez osoby trzecie (w tym, ale nie wyłącznie, właścicieli obiektów noclegowych) w wyniku publikacji i wykorzystywania tych zdjęć/obrazów w serwisie Booked.com.pl. Booked.com.pl nie jest właścicielem ani nie ponosi odpowiedzialności za dodane przez Ciebie zdjęcia/obrazy. Nie ponosimy też odpowiedzialności za wykorzystanie Twoich zdjęć i komentarzy przez osoby trzecie. Booked.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość i autentyczność zdjęć i recenzji zamieszczonych na stronie. Osoba, która przesłała zdjęcia/obrazy, gwarantuje, że nie zawierają one żadnych wirusów, koni trojańskich ani zainfekowanych plików, nie są materiałami pornograficznymi, nielegalnymi, obscenicznymi, obraźliwymi, niestosownymi i nie naruszają praw i uczuć osób trzecich (w tym praw własności intelektualnej, praw autorskich, prawa do prywatności). Jeśli zdjęcia/obrazy nie spełniają powyższych kryteriów, nie zostaną one opublikowane i/lub mogą zostać usunięte przez Booked.com.pl w dowolnym czasie i bez wcześniejszego powiadomienia.

Booked.com.pl nie odpowiada za przekazywanie, pobieranie, potrącanie lub opłatę odpowiednich podatków wliczonych w cenę (podróż) lub składkę na rzecz właściwych organów podatkowych. Booked.com.pl nie jest zarejestrowanym dostawcą żadnego produktu lub usługi dostępnej na Platformie. Nasi hotelowi prowajderzy, jako usługodawcy, uwzględniają wszystkie obowiązujące podatki w kwocie naliczonej, a Booked.com.pl uiszcza opłaty bezpośrednio z dostawcą usług. Booked.com.pl nie jest współsprzedawcą powiązanym ze sprzedawcami usług hotelarskich, z którym wspólnie dokonujemy Państwa rezerwacji.

Rezerwacje grupowe. Booked.com.pl nie świadczy usług rezerwacji grupowych, dlatego ilość rezerwowanych pokoi w tym samym obiekcie i w tym samym terminie jest ograniczona do 4. W przypadku rezerwacji większej liczby pokoi, nawet w kilku oddzielnych rezerwacjach, dostawca usług hotelowych może je anulować lub podwyższyć cenę. Booked.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za takie działania ze strony dostawcy.

W (wyjątkowych) przypadkach, jeżeli z jakiegokolwiek powodu hotel nie posiada wymaganej liczby dostępnych pokoi w wybranej kategorii i w wyznaczonym terminie albo też przy okolicznościach nadzwyczajnych – hotel zachowuje prawo do zakwaterowania gości w innym obiekcie noclegowym porównywalnej kategorii. W takich przypadkach Booked.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie lub nieprawidłowe wykonanie obowiązków wynikających z rezerwacji gwarantowanej lub przedpłaconej. Prosimy przyjąć również do wiadomości, że ani Booked.com.pl, ani dostawcy usług hotelowych nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione przez Ciebie lub spowodowane przez Ciebie w wyniku zmiany obiektu noclegowego. Wszystkie koszty związane z przeniesieniem powinien ponosić początkowo wybrany hotel.

O nas

Witamy w Booked.com.pl!

Jesteśmy zespołem prawdziwych miłośników turystyki. Nieustannie pracujemy nad tym, aby podróżując, mogłeś poznawać świat. W tym celu stworzyliśmy łatwą w obsłudze stronę z niekończoną ilością ofert, która inspiruje i zachęca do odkrywania świata.

Dzisiaj Booked.com.pl jest niezawodnym pomocnikiem wielu turystów w znalezieniu swojego, idealnego miejsca na nocleg.

Czemu warto podróżować z Booked.com.pl?

Oferujemy powyżej 400 000 wspaniałych hoteli, luksusowych willi i przytulnych apartamentów, aby zapewnić Tobie niezapomniane wakacje i wyjazdy służbowe na całym świecie;

Na liście partnerów mamy powyżej 50 dostawców, co pozwala zapewnić szeroki wybór miejsc noclegowych;

Bezpłatne anulowanie rezerwacji oraz możliwości opłaty na miejscu zapewnia dodatkową elastyczność przy planowaniu podróży;

Powyżej 120 000 zadowolonych klientów odwiedzają razem z nami różne zakątki świata;

Nasza strona internetowa jest dostępna w ponad 20 wersjach językowych, dzięki czemu możemy być bliżej Ciebie;

Codziennie publikujemy najnowsze opinie podróżników, co zapewnia wiarygodne i dokładne opisy hoteli;

98% osób zadowolonych komunikacją z naszym centrum obsługi klienta.

Wierzymy, że razem z nami znajdziesz zakwaterowanie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Masz naprawdę dobry wybór z Booked.com.pl!

Europa Zachodnia:

Ciliara Trading Limited
Strovolou 77, Strovolos Center, Office 204
Strovolos PC 2018 Nicosia, Cypr
Nr tel.: +357 22 000 571
E-mail: office@ciliara.com
Strona internetowa: www.ciliara.com
Dyrektor: Hamervate LTD
Zarząd: Bogdan Pankiv, Oleksandr Protoven
Zarejestrowano pod numerem: 157423 | VAT ID: CY 10157423i

Europa Wschodnia:

Maklai LTD
Gagarina street #5
Khmelnitsky 28000, Ukraina
Nr tel.: +380 44 594 75 95
E-mail: support@booked.net
Strona internetowa: www.maklai.com.ua
Dyrektor: Oleksandr Protoven
Zarejestrowano pod numerem: 35305263

Azja:

Booked.NET Asia Pte Ltd.
23 New Industrial Road, #04-08, Solstice Business Center
Singapore 586209
E-mail: office@booked.asia
Strona internetowa: booked.asia
Zarejestrowano pod numerem: 201718602G