Obsługa klienta

Potrzebujesz pomocy? Przejrzyj najczęściej zadawane pytania

Czy mimo braku karty kredytowej mogę zarezerwować pokój?

Posiadanie ważnej karty kredytowej jest niezbędne do dokonania rezerwacji w hotelu, ale może być to karta kartę kredytową innej osoby, jeśli wyraziła ona na to zgodę.

W tym przypadku należy wprowadzić informacje dotyczące karty i zaznaczyć, iż jej posiadacz udzielił zgody na dokonanie przez Państwa rezerwacji przy użyciu swej karty.

Dlaczego muszę podać dane mojej karty kredytowej?

Informacje o karcie kredytowej są wymagane do potwierdzenia i zagwarantowania rezerwacji w hotelu.

Nie ściągamy z niej żadnej płatności. Ponieważ dane karty kredytowej mogą zostać wykorzystywane przez hotel w celu zabezpieczenia na wypadek późnego anulowania rezerwacji lub nie pojawienia się, dlatego warto sprawdzić zasady obowiązujące w danym hotelu.

Dane karty kredytowej są szyfrowane i wysyłane bezpośrednio do hotelu.

Niektóre hotele mogą dokonywać preautoryzacji karty kredytowej w celu sprawdzenia jej ważności i płynności, ale wszelkie opłaty są zazwyczaj zwrócone po takiej kontroli.

Dlaczego ściągnięto płatność z mojej karty kredytowej przed moim przyjazdem?

Booked.com.pl nie ściąga żadnych opłat z karty kredytowej, jednak czasem hotel dokonuje jej preautoryzacji przed przybyciem gościa. Prosimy sprawdzić warunki rezerwacji w wysłanym pocztą elektroniczną potwierdzeniu, gdyż taka opłata może wynikać z zasad rezerwacji w danym hotelu.

Uważając, że płatność została pobrana nieprawidłowo, prosimy skontaktować się z bankiem i sprawdzić, czy jest to preautoryzacja, lub z samym hotelem, który ściągnął należność.

Kiedy dokonuję płatności za swój pobyt w hotelu?

Hotel przyjmuje płatności zgodnie z warunkami, które są podane po podaniu dat rezerwacji w części „Wolne pokoje” oraz w e-mailu potwierdzającym. Niektóre hotele zastrzegają sobie prawo do dokonania preautoryzacji karty kredytowej przed przyjazdem gościa, natomiast większość pobiera opłatę za pobyt w chwili wymeldowania.

Czy mogę zapłacić za rezerwację z góry?

Tak, w zależności od zasad obowiązujących w danym hotelu. Są dwa sposoby:

Po pierwsze, wybrać płatność nie podlegającą zwrotowi. Kwota może zostać pobrana po dokonaniu rezerwacji i przed datą przybycia. Prosimy przed wyjazdem o sprawdzenie swojej karty kredytowej.

Po drugie, można po dokonaniu elastycznej rezerwacji skontaktować się hotelem i poprosić o przesłanie formularza autoryzacyjnego karty kredytowej, następnie wypełnić wszystkie wymagane pola i odesłać do hotelu. Hotel obciąży wówczas Państwa kartę kredytową.

Po dokonaniu rezerwacji pojawi się strona z potwierdzeniem, na której widoczny będzie numer rezerwacji oraz kod PIN. Jest to równoznaczne z potwierdzeniem przez hotel rezerwacji, co można dodatkowo sprawdzić na stronie „Moje rezerwacje” Booked.net.

Prześlemy Państwu także kod potwierdzający, PIN i dane rezerwacji za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Prosimy upewnić się, czy adres e–mail został poprawnie podany, następnie należy sprawdzić zarówno skrzynkę odbiorczą, jak i folder spamu/śmieci na wypadek, gdyby Państwa dane poczty elektronicznej zostały potraktowane jako spam.

Można również zalogować się do części „Moje rezerwacje” - posługując się numerem rezerwacji oraz kodem PIN, który był widoczny po zakończeniu rezerwacji - i sprawdzić tam potwierdzenie.

Booked.com.pl troszczy się o bezpieczeństwo swych klientów i korzysta z najnowszych technologii zabezpieczających:

  • nasz serwer używa „Secure Socket Layer” (SSL), technologii będącej standarem dla biznesu w Internecie;
  • certyfikat SSL wydany został przez Thawte.

Wszystkie dane osobowe oraz dane karty kredytowej są szyfrowane i przesyłane bezpośrednio do hotelu przez nasze zabezpieczone serwery.

Tak, hotele zwykle akceptują inne karty kredytowe lub płatność w gotówce, lecz na wszelki wypadek warto w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z hotelem.

Ogólne zasady anulowania rezerwacji są podane na stronie danego hotelu na stronie Booked.com.pl. Można je sprawdzić po wprowadzeniu dat i kliknięciu na „bezpłatne anulowanie rezerwacji” pod napisem „Warunki”.

Pokaż więcej pytań